Techniki łowienia

LOWIENIE RYB Z POWIERZCHNI

Baner EroDate [SOI]

DZIŚ ZAPREZENTUJE NASTĘPNĄ TECHNIKĘ ŁOWIENIA

Nazywa się ona LOWIENIE Z POWIERZCHNI-nie raz widzimy jak wielkie rybsko przepływa gdzieś niedaleko.Tuż pod powierzchnią wody.Upalne dni sprzyjają temu.W tym roku takich dni było mnóstwo.Ludziska narzekali,że się łowić nie da.Ja zresztą też….

Za to rybska pływały stadami pod powierzchnią wody.No,ale na to też jest sposób.Zaopatrzylem się w najtańsze psie chrupki-one pływają po powierzchni wody.Proca i kilka chrupek wylądowalo w wodzie.Już po kilku minutach karpiszony wcinaly je ze smakiem.

NO TO CO BYŁO ROBIĆ…

Wędka ta sama jak do zestawu WOLNOOPADAJACEGO.Tylko z tą małą różnicą,że ze splawikiem najlepiej czarnym w całości.Badz przezroczystym lub ze zwykłego i nie malowanego korka.Bo tego ryby się nie boją.Długi pół metrowy przypon z mocnego fluorocarbonu-z małym hakiem.Jego rozmiar 12,14 lub 16 ,a na nim coś pływa. Może być stara dobra skórka od chleba.Koniecznie musi to być.

Ja używałem przewierconego chrupka.Lecz te dość szybko spadają.Albo specjalnych pływających przynęt zwanych PopUpami.Kolor biały lub brązowy-wtedy były najbardziej skuteczne.Choć o barwie czarnej lub żółtej też mogą być.

MNÓSTWO ZLOWIONYCH RYB

I tak właśnie wygląda ŁOWIENIE Z POWIERZCHNI.Dosyć proste,a jak bardzo skuteczne.Bardzo sporo zlowilem w tym okresie ryb-gdy inni narzekali właśnie na bezrybie.Rybki były nawet dość duże.

Frajda straszna kiedy widać jak rybsko polyka przynętę.I błyskawicznie wieje z naszym zestawem.

Dziś przedstawiłem drugą technikę łowienia-jaką miałem okazje wypróbować.Sposobów wędkowania-łowienia jest sporo.I zacząłem ją częściej stosować.Polecam ten sposób oraz dołączam parę zdjęć pokazujących łowienie z powierzchni.

Jak wcześniej w innych artykułach pisałem-lubię próbować co nowszych technik.I jeżeli okaże się być ciekawa i skuteczna-włączam ją do swojego repertuaru.Jutro zaprezentuję następną z mojej listy.Pozdrawiam.

DANIEL KOPEĆ

Możliwość komentowania LOWIENIE RYB Z POWIERZCHNI została wyłączona
%d bloggers like this: