Wędki i akcesoria

KIELBASKI PVA I TYCZKA

Baner EroDate [SOI]

MOJA TRZECIA TECHNIKA LOWIENIA RYB

KIELBASKI PVA-Sprawdzone w wielu bojach.Przygotowuje je z dromnych 2 i 3 mm pelletow.Z domieszką nieco większych lub potluczonych kulek proteinowych.W zależności na jak duża rybę się nastawilem.Choć z obserwacji wynika,że średnie rozmiary i małe sprawdzają się najlepiej na wszystko.Praktycznie no może poza okazami z najwyższej półki.Lecz na takie się nie nastawiam z moimi feederami-bo do tej metody połowu stosuje się kiełbaski.

MOJE MIESZANKI

Oczywiście świetna robote daje starcie kulki proteinowej na tarce-do mixu moich pelletow.Bądź też dobre jest pokruszenie na mniejsze starych i stwardnialych wafterow czy dumbelesow.Taka mieszanine wsypuje później do siatki PVA i wiąże w zgrabne kiełbaski.

JEST TO DOŚĆ KOSZTOWNE

Bo wiecznie trzeba dorabiać kiełbasek.Kupować siatkę i pellety,ale jak to mówią-NIE ZAINWESTUJESZ TO NIE ZAROBISZ.

OSTATNIA TECHNIKA-TYCZKA-PIEKIELNIE SKUTECZNA 

Prócz bardzo dobrych kiełbasek PVA -mam jeszcze jedną skuteczna metodę jest nią TYCZKA.Już kiedyś o niej pisałem,ale przypomnę.Ma ona swoje ograniczenia oczywiście.Dopiero się jej uczę więc za wiele nie mam o niej do powiedzenia.Kiedyś dałem filmik o niej i chyba kilka słów napisałem.Gdyż to mój nowy nabytek.

Wadą TYCZKI jest jej kosztownośc i mnóstwo rzeczy dodatkowych.By móc skutecznie nią łowić.To właśnie jest jeden z moich celi na zimę.Dokupić resztę w miare sensownej cenie.Polowilem już trochę nią i podoba mi się.Choć TYCZKA bywa męcząca.Coś za coś.

TO BYŁY JUŻ OSTATNIE METODY ŁOWIENIA JAKIE CHCIAŁEM OPISAĆ

Nie dysponuję ultra super sprzętem.Dlatego są pewne niewygody.Lecz ryby zlowione na testach do tej pory rekompensuja wszystko.

Każda z wymienionych metod jest skuteczna i ciekawa.Dla przypomnienia jeszcze raz wymienię moje cztery techniki łowienia:

  • Zestaw wolnoopadajacy
  • Łowienie z powierzchni
  • Kiełbaski PVA
  • Tyczka

Ja jednak lubię łączyć ze sobą te sposoby.Jeśli mój feeder i torebka milczy-nie modlę się o cud.Tylko próbuje opadu.Nie chcą daleko od brzegu-to tyczka i gdzieś blisko koło krzaków.

Lowie aktywnie i szukam ryby.Wypatrzyłam  je z powierzchni- to już sprawdzam chrupkami czy są chętne do współpracy.I nie upieram się na tyczkę jeśli ładnie wypadają chrupki.Bo wiem,że nalowie więcej z powierzchni.Choć chytrze nadal donecam stanowisko tyczkowe.Bo kto wie czy za godzinę nie wrócę do tyczki.Bo przecież mogą mi zwiac z powierzchni.

Oczywiście rozumiem,że takie łowienie to mnóstwo sprzętu ,zanęt i przynęt.Lecz ja to poprostu lubię.Nie potrafię siedzieć w fotelu ogrodowym i drzymac przy wedkach.

DANIEL KOPEĆ

P.S.Pod choinkę święty Mikołaju chciałbym dostać kluczyki do większego samochodu.Bo w tym już się nie mieszcze z wedkami i sprzętem….

 

 

 

 

 

Jeden Komentarz

  • Janinka

    Super tekst I zdjecia.Jestescie wspaniali.Chic nie interesuje sie tym przeczytala bo az tekst oraz foto zachecalo.Pozdro

%d bloggers like this: